JAK SIĘ ZMOTYWOWAĆ?  NASTAWIENIE ROZWOJOWE.

Źródło: YouTube

Podczas warsztatów w ósmej klasie pracujemy nad tym, by kształtować w sobie nastawienie rozwojowe.

Profesor C. Dweck na podstawie wieloletnich badań odkryła, że ludzie dzielą się na takich, których charakteryzuje nastawienie na trwałość, czyli przekonanie, że nasze cechy osobiste takie jak np. inteligencja, zdolności plastyczne, muzyczne, czy sportowe itp. są wrodzone i nie podlegają zmianie. Druga grupa ludzi to ci, którzy są przekonani, że wszystko można wyćwiczyć i rozwijać. Te osoby mają tzw. nastawienie rozwojowe. Pod spodem zamieszczam dwa linki, które są przypomnieniem wiadomości uzyskanych na warsztatach. Tych, którzy jeszcze nie znają tej teorii, zachęcam do zapoznania się z poniższymi materiałami, bo okazuje się, że ludzie sukcesu to ci, którzy mają nastawienie rozwojowe. Jeżeli więc chcecie odnieść sukces w życiu (również na egzaminie), pracujcie nad nastawieniem na rozwój. Z pewnością pomaga ono radzić sobie z negatywnymi emocjami i brakiem motywacji. Warto więc z niego skorzystać.

Linki:

Porównanie nastawienia na trwałość i na rozwój :

„Mózg jest jak mięsień”:

Kliknij poiniżej i zapoznaj się z ciekawą propozycją:

16 dróg do sukcesu, czyli budowanie Nastawienia Rozwojowego

CO PRZESZKADZA NA DRODZE DO SUKCESU? SAMOUTRUDNIANIE.

Poprzedni artykuł przypominał Wam na czym polega nastawienie rozwojowe oraz dlaczego pozwala ono osiągnąć sukces w życiu – również na egzaminie. Oprócz tej wiedzy warto przyjrzeć się przeszkodom, które stają nam na drodze do szczęścia i sukcesu i które hamują rozwój. Jedną z tych przeszkód jest samoutrudnianie. Wiele osób robi to nieświadomie, nie wiedząc o tym. Warto się dowiedzieć  o co w tym chodzi, by tego nie robić, bo samoutrudnianie bardzo komplikuje życie… Zresztą zobaczcie sami na przykładzie historii Ani. Poniższa notatka stanowi częściowo przykład sketchnotki, o której w późniejszym czasie.