E-Twinning

W roku szkolnym 2010 / 2011 nasza szkoła nawiązała międzynarodową współpracę ze szkołami z różnych państw Europy angażując swoich uczniów w projekty programu edukacyjnego Unii Europejskiej E-Twinning. Główny cel tego programu to łączenie partnerskich szkół za pośrednictwem mediów elektronicznych, czyli wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach europejskich.

Realizowaliśmy projekt POSTCARDS (pocztówki), którego celem było wysyłanie kartek, życzeń świątecznych i listów w języku angielskim do szkół podstawowych z różnych krajów europejskich pocztą tradycyjną. W rezultacie, na adres naszej szkoły przysłanych zostało ponad  20 kartek z pozdrowieniami min. z Anglii, Walii, Szkocji, Niemiec, Danii, Hiszpanii, Włoch, Turcji, Grecji, Czech, Słowacji. Nad realizacją projektu czuwała mgr Anna Węgrzyn – nauczyciel języka angielskiego.

Rezultat naszej współpracy: