Profil szkoły

Misja Szkoły

Jesteśmy szkołą wychowującą w duchu humanizmu i poszanowania godności człowieka. Kształtujemy ludzi otwartych na poznawanie świata i siebie. Nasza szkoła budzi i rozwija indywidualne zainteresowania i uzdolnienia oraz uświadamia, że kształcenie jest procesem trwającym przez całe życie.Dzieciom sprawnym inaczej zapewniamy równość szans w klasach integracyjnych. Uzdolnionym sportowo oferujemy naukę w klasach o profilu lekkoatletycznym.
Przygotowujemy dzieci do sprostania zadaniom dorosłego życia i uczymy, że:

"Ważny jest nie triumf lecz walka.
Istotą rzeczy nie jest zwyciężać,
lecz toczyć rycerski bój"

Parę słów o nas

Grono Pedagogiczne szkoły, to 70 wysoko wykwalifikowanych, ambitnych nauczycieli. Uczą Oni obecnie ok 600 dzieci w 26 oddziałach w tym w 6 klasach sportowych o profilu LA  oraz 18 oddziałach integracyjnych.
Ta "mieszanka" wychowanków wymaga pełnej mobilizacji ze strony kadry pedagogicznej.

Nasze okno na świat

Szkoła promując swoje osiągnięcia stosuje różne formy działania. Utrzymuje stały kontakt z lokalną prasą: "Wiadomościami Rudzkimi", "Dziennikiem Zachodnim", a także telewizją lokalną "Sfera".

Nasze oferty

Każdy uczeń znajdzie dla siebie ciekawą propozycję.
Dla intelektualistów organizujemy wiele konkursów miejskich, szkolnych. Zapraszamy na ciekawe kółka zainteresowań.

Uzdolnieni sportowo mogą rozwijać swoje talenty na zajęciach pozalekcyjnych i uczestniczyć w zawodach sportowych organizowanych w naszej szkole.