• Spotkanie ze strażakami - 9 stycznia 2019r.

Dziś uczniowie czwartych klas otrzymali garść cennych informacji od przedstawicieli jednostki Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej.

Podczas spotkania omówiono zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu zimą, szczególnie w okolicy zamarzniętych akwenów wodnych.

Przedstawiono także zasady postępowania w sytuacjach zagrożeń związanych z niewłaściwie działającymi systemami wentylacyjnymi w budynkach mieszkalnych.

Wszyscy uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami, nie zabrakło istotnych pytań.

Spotkanie ze strażakami - 9 stycznia 2019r. - Obrazek 1  Spotkanie ze strażakami - 9 stycznia 2019r. - Obrazek 2

Spotkanie ze strażakami - 9 stycznia 2019r. - Obrazek 3

Spotkanie ze strażakami - 9 stycznia 2019r. - Obrazek 4

• Podziękowanie z MEN

• Ludzie listy piszą...

Ludzie listy piszą!

Samorząd Uczniowski w ramach inicjatywy „Poznajmy się”, nawiązał współpracę ze Szkołami Podstawowymi im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie i Brodnicy w województwie kujawsko – pomorskim. Zawarta znajomość skutkuje wymianą listów i informacji o regionach, w których mieszkamy. Przed świętami uczniowie klasy VIa przy wsparciu pani Patrycji Brol i Katarzyny Potockiej stworzyli lapbooki ilustrujące śląskie tradycje świąteczne. Niecierpliwie czekamy na odpowiedź od naszych znajomych ;)

Ludzie listy piszą... - Obrazek 1

Ludzie listy piszą... - Obrazek 2

Ludzie listy piszą... - Obrazek 3 Ludzie listy piszą... - Obrazek 4

Ludzie listy piszą... - Obrazek 5

Ludzie listy piszą... - Obrazek 6

Projekt eTwinning

Klasa Va i VIa aktywnie uczestniczą w projekcie eTwinning. Współpracują z czeską szkołą podstawową w Liberec.

Uczniowie przygotowali do tej pory przedstawienie pt. „Cinderella” (Kopciuszek) w języku angielskim, stworzyli swoje awatary, śpiewali kolędy po angielsku i po czesku, a niedawno wykonali piękne lapbooki opowiadające o polskich tradycjach świątecznych.