Jesteśmy na Facebook-u

Nasza oficjalna strona to

Zapraszamy do odwiedzin i Polubienia nas :)

Aktualności

• Dziś uczniowie czwartych klas otrzymali garść cennych informacji od przedstawicieli jednostki Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej.

Podczas spotkania omówiono zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu zimą, szczególnie w okolicy zamarzniętych akwenów wodnych.

Przedstawiono także zasady postępowania w sytuacjach zagrożeń związanych z niewłaściwie działającymi systemami wentylacyjnymi w budynkach mieszkalnych.

Wszyscy uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami, nie zabrakło istotnych pytań.

• Ludzie listy piszą!

Samorząd Uczniowski w ramach inicjatywy „Poznajmy się”, nawiązał współpracę ze Szkołami Podstawowymi im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie i Brodnicy w województwie kujawsko – pomorskim. Zawarta znajomość skutkuje wymianą listów i informacji o regionach, w których mieszkamy. Przed świętami uczniowie klasy VIa przy wsparciu pani Patrycji Brol i Katarzyny Potockiej stworzyli lapbooki ilustrujące śląskie tradycje świąteczne. Niecierpliwie czekamy na odpowiedź od naszych znajomych ;)

• Projekt eTwinning

Klasa Va i VIa aktywnie uczestniczą w projekcie eTwinning. Współpracują z czeską szkołą podstawową w Liberec.

Uczniowie przygotowali do tej pory przedstawienie pt. „Cinderella” (Kopciuszek) w języku angielskim, stworzyli swoje awatary, śpiewali kolędy po angielsku i po czesku, a niedawno wykonali piękne lapbooki opowiadające o polskich tradycjach świątecznych.

•

Klasa 7 d wraz z wychowawcą i pedagogiem zakończyli akcję ,,Wigilia dla wszystkich ...”  Uczniowie i nauczyciele zebrali ponad 50 toreb darów dla podopiecznych ,,Domu Ubogich" w Rudzie Śląskiej - Wirku. Dodatkowo klasy wzbogaciły się o punkty w rankingu klas we współzawodnictwie.

Akcja "Wigilia dla wszystkich..." - Obrazek 1

Aktualności

Kontakt

• Szkoła Podstawowa Sportowa nr 15 z Klasami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków